umowa o pracę tymczasową

Obecnie istnieje wiele rodzajów umów o pracę. Do najpopularniejszych należą umowa o pracę czy o dzieło, czyli za wykonanie określonego zadania. Stosunkowym nowym rodzajem umowy jest umowa o pracę tymczasową. Jak każda ma wiele wad, ale także zalet, na których chce w tym momencie się skupić. Głównym atutem tego rodzaju umowy, jaką możesz zawrzeć ze swoim przyszłym pracą jest niewątpliwie fakt, iż bez problemu możesz ją połączyć z innymi zajęciami, jakie wykonujesz na co dzień, a to wszystko dzięki elastycznym godzinom pracy.

W zapomnienie odchodzi więc w tym przypadku trwały i niezmienny grafik pracy na pełen etat. W tym przypadku to właśnie Ty decydujesz, w jakie dni oraz godziny możesz pracować. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które się uczą czy też studiują i najzwyczajniej chcą sobie dorobić. Kolejną najliczniejszą grupę pracowników na umowę tymczasową stanowią kobiety, które wychowując małe dziecko i pozostając w domu, z biegiem czasu, mają coraz więcej możliwości i chcą pozyskać dodatkowe środki pieniężne.

Praca może być w wymiarze pełnego etatu, ale niekoniecznie. Stanowi nieraz połowę etatu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczony czas i możliwości zatrudnienia się gdzieś na stałe.

Kolejnym atutem jest podpisanie umowy na czas określony, czy też na czas wykonania przez zleceniobiorcę określonego zadania powierzonego przez agencję pracy tymczasowej, z którą podpisana została umowa. Kolejną zaletą jest fakt, iż w przypadku podpisania umowy tymczasowej każdemu pracownikowi przysługuje prawo do urlopu w wymiarze czasowym wynoszącym dwa dni za każdy przepracowany miesiąc.

W przypadku rezygnacji pracownik otrzymuje również bardzo ważny dokument potrzebny na dalszych szczeblach kariery, jakim jest świadectwo pracy, potwierdzający jego zatrudnienie na danym stanowisku. Ponadto każdego pracownika obowiązuje okres wypowiedzenia, którego czas jest zależny od okresu, na jaki została podpisana umowa.

biurko praca

Praca tymczasowa coraz częściej traktowana jest przez pracodawców jako okres, podczas którego jest on w stanie ocenić możliwości potencjalnego kandydata na stanowisko. Wykazanie się w tym momencie jest kluczowe w przypadku przejawu przez pracownika chęci do pozostania w danej firmie na stałe. Nowe przepisy dotyczące umów o pracę tymczasową dla kobiet w ciąży.

W tym przypadku zmiana wyrównała prawa tychże kobiet z prawami kobiet, które pozostały zatrudnione na umowę na czas określony. To bardzo ważna zmiana z perspektywy kobiet, które w przyszłości planują stworzyć rodzinę. Do kogo najczęściej kierowane są umowy o pracę tymczasową? Na umowę o pracę tymczasową mogą ubiegać się osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia, studenci oraz uczniowie, którzy nie są w stanie pracować na etat, ze względu na obowiązki związane z edukacją.

Osobom w średniej dorosłości np. po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia, którym ciężko jest w tak prężnie działającym oraz dynamicznym rynku znaleźć zatrudnienie. Praca o umowę tymczasową to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które nagle utraciły swoją dotychczasową pracę i zbawienne dla nich może okazać się podjęcie jakiegokolwiek dorywczego zajęcia.

Oferta jest również bardzo istotna w przypadku osób zainteresowanych pracą za granicą

Agencja pracy tymczasowej ma doświadczenie oraz szeroki wachlarz ofert. Dzięki doświadczeniu pracowników będziesz w stanie wybrać coś co spełni Twoje oczekiwania. Dla osób niedoświadczonych w wyjazdach zagranicznych, pracownicy agencji pracy tymczasowej służą pomocą oraz poradami. Aby podjąć pracę, nie musisz posiadać żadnych kursów czy uprawnień. Najważniejsze są chęci do pracy oraz zaangażowanie.

praca tymczasowa

Główną wadą umowy o pracę tymczasową jest brak stabilnego zatrudnienia, ponieważ najczęściej jest ona podpisywana, w przeciwieństwie umów o pracę na bardzo krótki okres, wynoszący najczęściej od kilku dni do kilku tygodni. Zgłaszając się do agencji pracy tymczasowej potencjalny kandydat musi liczyć się z tym, że nie zawsze otrzyma świadczenia socjalne, oraz że jego pobory będą stanowczo zmniejszone, ze względu na fakt, że to agencja pobiera prowizje za przepracowane godziny.

Mimo powyżej wymienionych minusów umowy o pracę na czas określony stanowczo można stwierdzić, że jest ona idealnym rozwiązaniem szczególnie dla osób młodych, nieposiadających doświadczenia oraz wyższego wykształcenia. Daje im ona możliwość rozwoju osobistego, zwiększenia poczucia sprawności, samodzielności oraz zarobienia pieniędzy. Warto zapoznać się z prawami pracownika, który zostaje zatrudniony na umowę o pracę tymczasową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here