Cennik usług związanych z pozycjonowaniem strony internetowej zależny będzie od tego, z kim pójdziemy na współprace. Jeśli chcemy mieć kogoś profesjonalnego, kto da nam fakturę to wydamy więcej. Taka firma jest bardziej wiarygodna i pewna i dlatego lepszym rozwiązaniem dla nas będzie wydać więcej pieniędzy. Można również korzystać z tanich usług osób prywatnych. Efektem, czego może być jedynie strata naszego czasu.

Na pozycjonowanie strony internetowej trzeba tego czasu sporo, bo nie dzieje się to z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Mniej więcej trzy miesiące trzeba będzie czekać żeby strona zaczęła piąć się w górę w wyszukiwarce internetowej. Jeśli postawimy na kogoś, kto się na tym nie zna albo go to przerośnie to te trzy miesiące pójdą na marne. Nie zapłacimy takiej osobie, ale przecież to niczego nie zmienia, bo gdyby się tym zajmował profesjonalista to byliśmy bardzo wysoko, a tak w ogóle nas nie ma. Często takie mało profesjonalne pozycjonowanie oznacza problemy dla profesjonalisty, który ma się tym zajmować. Trzeba naprawiać, kasować, a to jest wtedy o wiele bardziej kosztowne.

Koszty pozycjonowania zależne są od tego, jaką mamy stronę. Jeśli to są jakieś usługi albo towar gdzie podobnych stron jest bardzo dużo to zadanie jest trudniejsze. Przykładem mogą tutaj być noclegi i serwis z tym związany. Jest ich bardzo dużo, a konkurencja jest bogata. To, dlatego trzeba polegać na doświadczonej firmie, która będzie wiedziała jak ma nam pomóc. Trzeba będzie stworzyć frazy, które będą związane ze stroną i naszą profesją. Do tych słów kluczowych trzeba będzie stworzyć teksty o różne długości i jakości.

Co następne?

Potrzebujemy również krótkich tekstów do opisów katalogów.

Firma, która się tym zajmuje wie, na jakich stronach z katalogami się dodawać. Ręczne dodawanie takich tekstów oznacza, że nasza pozycja strony szybciej wzrośnie. Oczywiście jest to bardziej kosztowne niż dodawanie z automatu, ale nam zależy na efektach. Możemy trochę dłużej poczekać, możemy więcej zapłacić, ale tylko wtedy, kiedy widzimy, że to ma sens. Możemy wykupić abonament miesięczny z umową na pół roku czy rok. Możemy płacić z góry, ale możemy też prosić o wykazy gdzie znajduje się nasza storna. Jeśli na koniec po kilku miesiącach widzimy, że pozycjonowanie przyniosło efekty to wtedy za te efekty płacimy. Jeśli to jest bezwartościowe to nie płacimy nawet złotówki. Firma ma wtedy motywacje żeby działać bardzo skuteczne, bo my to wszystko jesteśmy w stanie bardzo szybko sprawdzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułReklama firmy
Następny artykułInformatyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here