Zbiorniki na ciecze niebezpieczne

Paliwa płynne, alkohole, farby, kleje i inne ciecze żrące wymagają specyficznych pojemników i zabezpieczeń. Tylko przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności możliwe jest transportowanie i przechowywanie płynów niebezpiecznych.

Zbiorniki paliwowe produkcja

Wśród pojemników do przechowywania cieczy niebezpiecznych, w tym oleju napędowego, na pierwszy plan wysuwają się zbiorniki paliwowe produkcja których wymaga nowoczesnych rozwiązań.. Każdy producent zbiorników dwupłaszczowych zapewnia, że tworzone są one z najwyższej jakości materiałów odpornych na niekorzystne warunki zarówno zewnętrze (atmosferyczne), jak na działanie płynów weń przechowywanych.

Do wytwarzania pojemnikow stosuje się różne materiały, w tym stal i plastik, jednak najlepszą opcją jest polietylen liniowy. Zbiorniki dwupłaszczowe produkowane są technologią formowania rotacyjnego, polegającą na wytwarzaniu pojemników z jednego elementu. Jako najważniejsze zalety tej technologii producent zbiorników dwupłaszczowych wymienia brak naprężeń wewnętrznych, możliwość formowania ścianek o różnej grubości, możliwość wtopienia dodatkowych elementów metalowych, co jest niezwykle ważne w przypadku zbiorników do przechowywania paliw.

Przeznaczenie zbiorników dwupłaszczowych

Zbiorniki dwupłaszczowe formowane rotacyjnie zbudowane są z dwóch części: zbiornika właściwego i płaszcza zewnętrznego. Między oboma warstwami zbiornika znajduje się tylko niewielka przestrzeń . Dodatkowymi elementami są czujniki i wskaźniki poprawiające bezpieczeństwo przewożenia i przechowywania cieczy. Zbiorniki powyższe produkowane są w pojemnościach od 1000 l do 5000 l . Służą do transportowania i przechowywania paliw płynnych, w tym oleju napędowego i oleju opałowego oraz alkoholi i cieczy żrących. Zbiorniki dwupłaszczowe znajdują zastosowanie nie tylko w przemyśle i transporcie na dużą skalę, ale także w gospodarstwach rolnych do przechowywania oleju napędowego oraz w domach jednorodzinnych ogrzewanych za pomocą oleju opałowego. Należy jednak pamiętać, że przechowując paliwa płynne na własnej posesji, koniecznie trzeba wybrać zbiornik posiadający wymagane atesty i certyfikaty oraz odpowiednio przygotować miejsce przechowywania zbiornika paliwowego. Sposoby przechowywania paliw przez osoby prywatne normowane są odpowiednimi przepisami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here