Outsorcing IT

Zacznijmy od założenia: czym jest outsourcing IT?

Jako zagadnienie pochodzi z języka angielskiego, w tym przypadku oznacza ono out – poza, source – źródło. Idea polega na zatrudnianiu kogoś, kto wykona dla ciebie usługę, zamiast robić to samemu. Idąc dalej, firma IT która skorzysta z tej usługi, może skupić swoje środki na tych kategoriach działania, które są najważniejsze, dzięki czemu może osiągać coraz to lepsze wyniki, oraz przewagę w konkurencji.

Zakres outsourcingu IT obejmuje to co dla nas może być problematyczne, wszelkie utrzymanie sprzętów komputerowych i ich modernizacja, zatrudnianie „obcych” specjalistów, wspomaganiu wdrażania nowych programów wg potrzeb, usuwaniu awarii środowiska systemowego, czuwaniu nad prawidłowym i bezusterkowym funkcjonowaniem infrastruktury informatycznej, ale także sprawy które obejmują m.in. obniżenie kosztów ZUS, urlopy, chorobowe, staże, szkolenia. Można także korzystać z nowoczesnych rozwiązań oraz technologii idących w parze z ideą całokształtu.

Korzyści outsourcingu IT jest mnogo

Jedną z głównych zalet jest przede wszystkim mniejszy koszt dla firmy, co przekłada się na większe możliwości finansowania innych kategorii zadań, które obowiązują firmę, dzięki czemu zyskamy przewagę na rynku. Z korzyści płynących można wymienić także możliwość firmy na zwiększenie i zmniejszenie pracy szybciej, niż zwykłych etatowych pracowników, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę. Jeśli korzystają z usług własnych pracowników, firma musi przejść przez długi proces zatrudniania, lub przemieścić ludzi z jednego działu do drugiego. Kiedy stosujemy outsourcing IT, nie ma takiego problemu.

Firmy nieposiadające lub niemające dużych możliwości na wypełnienie każdej luki związanej z zatrudnieniem pracowników, mogą właśnie skorzystać z usług outsourcingu, z pewnością będą dostępne osoby z odpowiednimi umiejętnościami.

Dochodząc do sedna, dzięki outsourcingowi firma może utrzymać zdecydowanie niższy poziom zatrudnienia, zapewniając jednocześnie wykwalifikowany personel dla zadań podstawowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here