tworzenie landing page

Dzisiaj dotarcie do klientów wymaga działania na wielu polach. Dużym ułatwieniem tutaj jest ciągle rozwijająca się technologia, która sprzyja powstawaniu nowych rozwiązań. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na podjęcie działań w sieci za pośrednictwem landing page.

Należy pamiętać że strona internetowa to nie tylko kod html i adres www, ponieważ to kluczowe narzędzie w budowaniu biznesu. Firmowa strona www jest przede wszystkim miejscem, w którym możemy zaprezentować świadczone przez nas usługi. Na niej mamy również możliwość przedstawienia naszego biznesu i wartości, które nam przyświecają. Jest to szczególnie ważne, jeśli na poważnie myślimy o działaniach w sieci.

Jaki cel ma spełniać tworzenie landing page?

Ważne jest budowanie relacji poprzez informacje, które umieszczone są na stronie internetowej. Nieco inaczej to wygląda w przypadku landing page, którego celem jest przyciągnięcie uwagi odwiedzających i wykonanie określonego działania. Zatem tworzenie landing page ma na celu stworzenie miejsca, w którym użytkownicy będą mogli m.in. zapisać się na prowadzone przez nas szkolenie lub zachęcić do pobrania ebooka. Może być to również podstrona z zakupem biletów na jakieś wydarzenie lub zapis do newslettera. Landing page pełni istotną funkcję w strategii marketingowej, ponieważ na niego mogą być kierowani użytkownicy trafiający z mailingów lub kampanii.

Czy projektowanie landing page jest trudne?

W obszarze stron www obowiązują pewne reguły, których należy przestrzegać. Dotyczą one zarówno wyglądu, jak i działania, co ma kluczowe znaczenie na jej dalsze funkcjonowanie. Jednak to w żaden sposób nas nie ogranicza, ponieważ projektowanie landing page pozwala stworzyć wyjątkową kompozycję, która będzie skuteczna i wygodna dla użytkownika. Połączenie obu czynników nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wymaga wiedzy i doświadczenia z zakresu web designu oraz technologii webowych. Ponadto podczas projektowania landing page graficy zwracają szczególną uwagę na wymagania i założenia ustalone z klientem. Następnie we współpracy z programistami omawiany jest projekt, po czym dalej jest on przedstawiony klientowi i wdrożony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here