Internet

Zastanawiasz się, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Odpowiedź jest prosta, wybierz internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Internet Kraków jest narzędziem niezbędnym i znacząco ułatwiającym działanie przedsiębiorstwa. Jednak jaką szybkość Internetu potrzebujesz? Jeśli pomyślnie przeprowadzisz test szybkości Internetu, a wyniki testu obejmują różne informacje: prędkość wysyłania, prędkość pobierania, ping, a czasem więcej. Co oznaczają te wszystkie dane?

Prawdopodobnie wydajesz sporą część swoich ciężko zarobionych pieniędzy na dostawcę usług internetowych, więc upewnienie się, że otrzymujesz obiecaną przepustowość, musi być regularnym elementem korzystania z Internetu. Krótko mówiąc, musisz regularnie testować swoją prędkość Internetu, a zrozumienie danych z testów szybkości zdecydowanie pomaga upewnić się, że dostajesz to, za co płacisz. Pamiętaj, że nasz test szybkości zapewnia dokładne wyniki, aby naprawdę zmierzyć przepustowość w Twoim domu. Możesz uzyskać najlepsze wyniki na komputerze stacjonarnym, tablecie, smartfonie lub innych urządzeniach mobilnych bez pobierania aplikacji do testowania prędkości.

Przyjrzyjmy się bliżej typowym danym przedstawionym przez test szybkości, a co najważniejsze, co oznaczają te dane. Poziom usług Twojego konta usługodawcy internetowego jest zwykle oparty na obiecanej szybkości pobierania przy pierwszej rejestracji, zwykle wyrażonej w megabitach na sekundę (Mb / s). Test szybkości weryfikuje prędkość pobierania, a także inne powiązane dane, w tym prędkość wysyłania i opóźnienia w sieci.

Szybkość pobierania: Szybkość pobierania określa szybkość przesyłania treści internetowych do komputera lub sieci domowej w Mb / s. Szybkość wysyłania: Szybkość wysyłania jest oczywiście przeciwieństwem szybkości pobierania i opisuje, jak szybko możesz przesyłać treści do Internetu. Jest to ważne, jeśli używasz internet światłowód kraków do regularnego udostępniania osobistych filmów wideo, muzyki i obrazów.

Ping (opóźnienie): Ping odzwierciedla opóźnienie w sieci komputerowej, oznaczające czas potrzebny na przesłanie danych z jednego komputera do drugiego w sieci. Zwykle jest wyrażany w milisekundach. Jeśli lubisz strumieniować wideo lub inne treści multimedialne, prędkość pobierania jest najważniejszym elementem danych w wynikach testu szybkości. Podczas gdy połączenie przewodowe za pomocą kabla Ethernet bezpośrednio do routera lub modemu zapewnia najlepszą wydajność, nie jest to realistyczne w przypadku większości gospodarstw domowych.

Zwróć również uwagę, że każda umowa między Tobą a dostawcą usług internetowych zwykle zawiera sformułowanie „do” przed poziomem usługi przepustowości, na przykład „do 20 Mb / s”. Nawet przy tym zastrzeżeniu regularne przeprowadzanie testów szybkości – i dokumentowanie wyników testów – pomaga uzyskać zwrot kosztów od dostawcy usług internetowych, jeśli prędkość Internetu regularnie testuje poniżej obiecanego poziomu usług.

Dwupasmowe routery bezprzewodowe zapewniają zasadniczo dwie różne sieci: jedną o częstotliwości 2,4 GHz (z taką samą szybkością jak większość routerów jednopasmowych) i szybszą sieć o częstotliwości 5 GHz zoptymalizowaną pod kątem przesyłania strumieniowego multimediów. Dwuzakresowy router o lepszym zasięgu zdecydowanie poprawia jakość przesyłania strumieniowego dowolnego urządzenia w sieci. Pamiętaj, że nie każdego stać na przewodowe połączenie Ethernet dla swoich laptopów i komputerów stacjonarnych.

Ponadto routery wyższej klasy czasami używają technologii znanej jako formowanie wiązki, która optymalizuje połączenie między routerem a urządzeniem. Krótko mówiąc, jeśli planujesz robić dużo strumieniowego przesyłania filmów i gier wideo online w swoim domu, inwestycja w wysokiej klasy router dwupasmowy to mądry wybór. W pełni wykorzystuje sieci Wi-Fi w Twoim domu. Zrozumienie bardziej ezoterycznych funkcji routera premium pozwala zarządzać formowaniem wiązki w celu optymalizacji sygnału bezprzewodowego dla określonych urządzeń w sieci. Jest to sprytna sztuczka, jeśli rodzina ogląda film HD na Netflix ze zbyt dużym buforowaniem, które rujnuje program.

Źródło: https://ith.eu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here