Nie jest łatwo powiedzieć ile może kosztować strona internetowa. Wszystko zależne będzie od wielu czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę. Na pewno na cenę wpływ ma to, kto taką stronę robi. Jeśli to jakaś bardzo znana firma to za sam prestiż zapłacimy sporo pieniędzy. Jeśli będziemy chcieli kiedyś taką stronę sprzedać to ma znaczenie, kto ją wykonywał. To wpływa na podniesienie wartości i nam się po prostu bardzo opłaca. Prosta strona może kosztować pięćdziesiąt złotych, ale co to znaczy?

Mamy jedną stronę z danymi firmy. Jest to wizytówka firmy, dlatego tyle wystarczy. Jeśli firma chce napisać coś więcej, chce wskazać, jakie ma oferty dla klientów to trzeba będzie zrobić bardziej skomplikowany projekt. Wtedy cena znacząco wzrasta i trzeba się liczyć z wydatkami w granicach nawet czterech tysięcy złotych. Wtedy strona będzie wykonana od podstaw i nie będzie podobna do żadnej innej, jaką widzimy w Internecie. Na pewno dla wielu firm oryginalność ma ogromne znaczenie, dlatego wolą wydać pieniądze i mieć coś, czego nie mają inni.

Na zwiększenie ceny strony wpływa CMS, ale co to jest? Jest to system, który pozwala na zarządzanie treścią strony. Jeśli zmienia się oferta to my wchodzimy w panel administratora i bez pomocy fachowców sami sobie tę treść zmieniamy. Jest to proste rozwiązani, bo kombinowanie zmian w kodzie HTML nie każdemu pójdzie larwo. CMS jest łatwy w obsłudze, ale stworzenie takiego rozwiązania nie będzie tanie. Z drugiej strony na pewno chcemy mieć pełen dostęp do naszej strony i wszystkich jej parametrów, dlatego wydamy więcej, ale zyskamy też bardzo dużo.

Co wpływa jeszcze na cenę strony internetowej?

Czas wykonania projektu. Zwykła strona za kilkadziesiąt złotych to kilka minut pracy. Jeśli ma być na stornie CMS to już nawet kilka tygodni. W przypadku większych i bardziej zaawansowanych projektów to nawet miesiące pracy. Nie powinno nas, zatem dziwić, że przy tych bardziej skompilowanych projektach trzeba na całość wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ktoś przecież musiał nad tym pracować i poświęcać swój czas, dlatego nie ma się, co dziwić, że to tyle kosztuje.

Stworzenie portalu aukcyjnego albo jakiegoś skomplikowanego serwisu wymaga bardzo dużej wiedzy. Nie każdy się na tym zna, dlatego w takim przypadku nie ma, co stawiać na amatorów. Wybieramy takie firmy, które mają doświadczenie i które są w stanie nam pomóc. Wtedy wiemy, że wszystko będzie szło zgodnie z planem, a na tym nam najbardziej zależy. Nasz cel dzięki temu na pewno będzie osiągnięty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here