Z założeniem strony nie ma problemów dzisiaj praktycznie nikt. Można założyć stronę całkowicie za darmo. W kilka minut będziemy mogli mieć już ten problem z głowy. Potrzebujemy tylko adres emaila, na które wysłane będą dane do logowania. Nie jest to może super strona internetowa, ale na początek żeby zobaczyć jak to wszystko działa na pewno wystarczy. Do wyboru mamy różne strony oferujące takie rozwiązania, dlatego na pewno znajdziemy taką, która jest dla nas najlepsze.

Problemem jest to, że rozszerzenie adresu takich stron jest mało ciekawe i trudne do zapamiętania. My znamy com czy com.pl, ale tutaj będzie to o wiele dłuższe. To wada i jeśli zamierzamy na takiej stronie zarabiać i ją pozycjonować to trzeba będzie sobie takie rozwiązanie darować, bo nic tutaj nie zrobimy, a nie o to przecież chodzi. Chcemy uzyskać bardzo dobre efekty, dlatego musimy starać się pomagać sami sobie. W takiej sytuacji można skorzystać z darmowych skryptów stron internetowych.

Jest ich bardzo dużo, ale nie jest to oryginalne i profesjonalne rozwiązanie. W takiej sytuacji lepiej będzie postawić na własny skrypt. Trochę będzie nas to kosztowało, ale przynajmniej mamy coś, czego nikt inny nie ma. Sami dobieramy sobie jak ma wyglądać grafika, menu. Za to wszystko płacimy i grafik komputerowy musi się tym zająć. Jeśli spełni nasze oczekiwania to mu zapłacimy, a jeśli nie to poszukamy kogoś innego. Skoro już wydajemy pieniądze to chcemy widzieć, że ma to sens.

Co dalej?

To, że mamy skrypt nie oznacza, że wszystko działa jak należy. Teraz przydałoby się zdobyć miejsce gdzie ten skrypt będzie się mógł znaleźć. Najbardziej popularne będzie wybranie hostingu. Firm, które nam oferują hosting jest bardzo dużo. Można nawet za darmo mieć hosting, ale wtedy parametry są naprawdę słabe. Takie rozwiązanie jest dobre, jeśli chcemy mieć jednostronną ofertę na naszej stronie. Mamy dane firmy i to, czym się zajmuje.

Klienci tam nie wchodzą za często, a poza tym strona nie zużywa wiele transferu. Jeśli na naszej stronie ma być dużo materiału, a do tego ma być jeszcze jakaś grafika, może filmy to ilość transferu znacząco wzrasta i wtedy zaczynają się problemy. Trzeba sprawdzić bardzo dokładnie hosting tak żeby nasza strona stabilnie działała. Jeśli już takowy wybraliśmy to nie pozostaje nam nic innego jak wgrać tam stronę www. Wszystko działa jak należy i można cieszyć się swoją stroną www. Jeśli strona ma być widoczna wysoko w wyszukiwarce to czeka nas czasochłonne i drogie pozycjonowanie. Inaczej sobie z tym nie poradzimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here