Redeployment i outplacement grupowy

Zmiany w przedsiębiorstwach często wymagają redukcji stanowisk pracy, bądź zmiany pracownika. W takich sytuacjach można wykorzystać redeployment i outplacement grupowy. Jednak na czym dokładnie polega redeployment i dla kogo jest dedykowany? Czy outplacement grupowy jest podobnym zagadnieniem?

Czym jest redeployment?

Jest to nowoczesny, wysoce profesjonalny program wewnętrznej mobilności, który pozwala na wykorzystanie kwalifikacji, kompetencji i ambicji pracowników różnych branży. Program ten jest dedykowany osobom zatrudnionym, których stanowiska z jakiegoś powodu są zagrożone przez trwające w firmie procesy wewnętrznych zmian organizacji na rożnym szczeblu. Redeployment niesie za sobą szereg cennych korzyści, zarówno dla samego pracownika jak i dla całej organizacji. Pozwala pracownikowi decydować o losie własnej sytuacji zawodowej, stwarzając mu szansę na zmianę zawodową w obrębie już znanego otoczenia. Program zapewnia pracownikowi pomoc w podejmowaniu indywidualnych decyzji dotyczącej przewagi korzyści pozostania w firmie nad odejściem z niej, i odwrotnie. Redeployment zapewnia organizacji bardziej płynny i ułatwiony kontakt ze związkami zawodowymi oraz z osobami zainteresowanymi. Pozwala zachować odpowiednia strukturę firmy zapewniając, że odpowiednio wykwalifikowani pracownicy pozostaną na swoich stanowiskach, a nowozatrudnieni wpasują się szybko i sprawnie w charakter organizacji.

Czym zajmuje się outplacement grupowy?

Jest to pojęcie towarzyszące głównie zmianom w biznesie. Dotyczy zarówno fuzji, wewnętrznej restrukturyzacji, większej lub mniejszej redukcji etatów a także likwidacji samej firmy bądź jej oddziału. Program ten bardzo często dotyczy osób, które wieloletnio związane są z jedną placówką. Nierzadko jest to ich pierwsza praca, której są lojalni i w której dobrze się czują. Outplacement grupowy ma pomóc takim osobom w prosty i szybki sposób pozyskać informacje jak najlepiej i najskuteczniej wejść na rynek poszukujących pracy i możliwie jak najszybciej ją zdobyć. Zakres tego programu dotyczy konkretnych działań. Jest to najczęściej wyszukiwanie ofert pracy i wybieranie spośród dostępnych najlepszej, która sprosta kwalifikacjom poszukującego pracy oraz wymaganiom pracodawcy. Zakres działań programu, jakim jest outplacement grupowy, zawsze dostosowywany jest do poziomu kwalifikacji, kompetencji oraz doświadczenia osób, które programem są objęte.

Więcej informacji znajduje się na stronach:

https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/redeployment

https://www.lhhpolska.pl/pl/restrukturyzacja-i-outplacement/outplacement-grupowy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here