Jaką drukarkę etykiet warto kupić

Drukarka kodów kreskowych to takie urządzenie, bez którego trudno we współczesnych czasach wyobrazić sobie szybkie oraz sprawne funkcjonowanie niejednej firmy produkcyjnej lub handlowej. Funkcjonalność oraz opcje tego sprzętu mają bowiem bardzo duży wpływ na wydajność i poprawne funkcjonowanie firmy. W związku z tym bardzo ważny jest właściwy wybór tego urządzenia. Jaka drukarka do kodów kreskowych jest najlepszym wyborem?

Jak wybrać idealną drukarkę kodów kreskowych?

Do sprawnego funkcjonowania branży logistycznej niezbędne jest właściwe oznakowanie wszystkich towarów przeznaczonych na sprzedaż. W związku z tym wszystkie opakowania zbiorcze, takie jak: kartony czy palety są znakowane samoprzylepnymi etykietami z kodami kreskowymi. Ich drukowanie jest możliwe tylko wówczas, gdy na wyposażeniu firmy znajduje się odpowiednia drukarka kodów kreskowych. Czym kierować się podczas wyboru tego urządzenia?

To, jaką wybrać drukarkę do kodów kreskowych w dużej mierze zależy od tego, ile etykiet będzie drukowane oraz od środowiska, w jakim sprzęt ten będzie użytkowany. Warto też zawsze zwrócić uwagę na prędkość drukowania. Nie bez znaczenia jest również to, na jakim podłożu będą drukowane etykiety. Mogą one być samoprzylepne, papierowe, termiczne lub foliowe.

Podczas wyboru drukarki kodów kreskowych warto też zawsze zwrócić uwagę parametry takie jak: print serwer, obcinak, zegar RTC oraz nawijaki etykiet. Ważne są także aspekty użytkowania oraz przeznaczenie tego urządzenia.

Najpopularniejsze rodzaje drukarek do etykiet

Obecnie na rynku drukarka kodów kreskowych jest dostępna w bogatej ofercie. W sprzedaży dostępne są:

  • drukarki termiczne – które to posiadają prostą budowę oraz nieskomplikowaną obsługę. Na tego typu sprzęcie drukowanie odbywa się poprzez zaczerniane papieru z pomocą nagrzewającej się głowicy. Nie wymaga on używania tuszy czy też tonerów. Obsługa takiej drukarki ogranicza się to wymiany rolki z papierem.
  • drukarki termotransferowe – które drukują etykiety za pomocą papieru naklejkowego oraz specjalnej taśmy barwiącej, która jest wykonana z żywicy lub wosku. Z pomocą tego urządzenia można drukować nie tylko czarno – białe etykiety, lecz także kolorowe. Co prawda modele te nie należą do najtańszych, ale zapewniają znacznie lepszą jakość wydruku niż drukarki termiczne.

Dobór drukarki odpowiedniej do potrzeb firmy sprawia, że prace związane z drukowaniem etykiet przebiegają szybko, sprawnie oraz zawsze na czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here