Etui do smartfonów i tabletów

Etui to jedno z akcesoriów, które odpowiadają za ochronę urządzenia przenośnego, takiego jak smartfon lub tablet, przed uszkodzeniami. Jak dobrać najlepsze etui do swojego urządzenia? Na które jego cechy należy zwrócić szczególną uwagę?

Przekątna wyświetlacza

Pierwszym z parametrów, który jest bardzo istotny pod kątem doboru etui do smartfonów lub tabletów, jest przekątna wyświetlacza takiego urządzenia przenośnego. Zwykle rozmiary etui określane są w calach, przez co wystarczy sprawdzić, jakie nasze urządzenie ma wymiary, by dobrać do niego odpowiednie etui. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakup etui przeznaczonego do konkretnego modelu smartfona lub tabletu. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że będzie ono najlepiej dopasowane, więc urządzenie przenośne będzie się w nim mieścić oraz nie będzie w nim żadnych luzów.

Materiały, z których wykonano etui

Etui do smartfonów lub tabletów może być wykonane z różnych materiałów. Spotyka się etui silikonowe i z tworzyw sztucznych, materiałowe lub skórzane. Zdecydowanie najbardziej eleganckie i zapewniające maksymalną ochronę są te skórzane, ze względu na to, że posiadają specjalne usztywnienia. Oprócz tego można spotkać etui ze specjalną pianką, które dodatkowo chronią smartfony i tablety przed uszkodzeniem, będąc jednocześnie bardzo przyjemnymi w dotyku.

Schowki i inne funkcjonalności

Oprócz standardowych etui możliwy jest zakup takich, które mają dodatkowe schowki, np. na klucz, kartę płatniczą, wizytówki lub nawet na długopis. Ponadto niektóre z modelów etui mogą spełniać również funkcje podstawki pod tablet lub smartfona oraz posiadają specjalne dodatki, dzięki którym można szybko reagować, gdy ktoś dzwoni lub wysyła wiadomość tekstową.

Na jakie etui warto postawić?

Na rynku można spotkać wiele modelów etui do smartfonów i tabletów. Decydując się na zakup konkretnego z nich, oprócz jego dopasowania do rozmiarów urządzenia i wytrzymałości, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dodatkowe funkcje.

Jeśli chodzi o smartfony, bardzo ciekawą opcją może być etui Clear View Standing Cover do Galaxy Note9. Można je stosować jako podstawkę pozwalającą na położenie w odpowiedni sposób smartfona do zrobienia sobie selfie, obejrzenia filmu lub odbierania połączeń i wiadomości. To etui wyróżniają bardzo wyraziste kolory diod LED, które poinformują o wysłanych wiadomościach lub też wykonanych połączeniach telefonicznych. Oprócz tego etui LED VIEW do Galaxy Note9 posiada kieszeń, w której zmieszczą się dowód osobisty, prawo jazdy lub karta bankomatowa.

Bardzo ciekawe rozwiązanie dla użytkowników smartfonów oferuje etui Neon Flip Cover do Galaxy A8. Wszelkiego rodzaju powiadomienia przychodzące na telefon powodują, że krawędź tego etui rozbłyska, choć jest ono zamknięte. Pozwala to na szybką reakcję, gdy jesteśmy zajęci innymi czynnościami. Ponadto to etui dba o estetykę smartfona, można bowiem wybierać motywy, tapety oraz ikony tak, by jak najlepiej dostosować etui do stylu użytkownika.

Jeśli chodzi natomiast o etui do tabletów, niezwykle ciekawą opcją jest etui składane z klawiaturą przeznaczone do tabletu Galaxy Tab S2 9.7. Posiada ono aż trzy tryby podstawki (pisania, obsługi dotykowej oraz oglądania), a także wbudowaną klawiaturę i panel dotykowy, dzięki którym można korzystać z tabletu jak z laptopa bądź z komputera stacjonarnego, bez konieczności podłączania dodatkowo myszki. Takie etui do tabletów jest więc bardzo wygodne w użyciu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here