Czy warto posiadać konto wielowalutowe?

Koszty przewalutowania często są bardzo wysokie, dlatego w celu ich uniknięcia warto wykorzystać rozwiązania, takie jak konto wielowalutowe. W wielu sytuacjach jest ono niezwykle korzystne, dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na posiadanie takiego konta.

Dla kogo jest konto wielowalutowe?

Nie tylko sporadyczne bądź regularne wakacje za granicą są korzystne z kontem wielowalutowym, ale przede wszystkim wyjazdy służbowe. Wiele polskich firm współpracuje z kontrahentami za granicą, a wyjazdy mają miejsce nawet kilka razy w miesiącu. Posiadanie konta wielowalutowego pozwoli uniknąć kosztów związanych z przewalutowaniem. W stacjonarnych kantorach płaci się zdecydowanie więcej ze względu na to, że polskie złotówki są najczęściej przewalutowane na euro lub amerykańskie dolary, a dopiero później na inne, mniej popularne waluty.

Konta wielowalutowe doskonale sprawdzą się również w przypadku braku wyjazdu za granicę. Jak? Wiele firm prowadzi transakcje zagraniczne bez opuszczania kraju, dlatego ten rodzaj konta jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, korzystnym i praktycznym. IgoriaCard zapewnia pełną kontrolę nad posiadanymi środkami oraz łatwy dostęp do historii transakcji, co w przypadku prowadzenia dużej firmy jest niezwykle istotne.

Korzyści płynące z posiadania konta wielowalutowego

Pierwszą jest przede wszystkim oszczędność. Kursy walut w kantorach stacjonarnych są znacznie wyższe niż w kantorach internetowych. Drugą jest wygoda – wszystko dzieje się online, nie ma konieczności opuszczania domu w celu przewalutowania pieniędzy. To świetne rozwiązanie również wtedy, kiedy podczas pobytu za granicą środki na koncie w konkretnej walucie się skończą. Szukanie kantoru w mieście, którego dobrze się nie zna i znalezienie takiego, który oferowałby korzystne kursy często graniczy z cudem.

Czy warto posiadać konto wielowalutowe?

Takie rozwiązanie jest korzystne w każdym przypadku – zarówno częstych transakcji, jak i sporadycznych wyjazdów na wakacje. Koszty utrzymania konta w zależności od instytucji są niewielkie lub nie ma ich wcale, a płatności kartą wielowalutową to bezpieczeństwo i wygoda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here