Inwestuj w mieszkania i zarabiaj więcej niż na lokacie!

Masz wolną gotówkę i nie wiesz, jak ją zainwestować? Pomyśl o zakupieniu własnego mieszkania i przeznaczeniu go na wynajem!

Coraz więcej inwestorów w Polsce decyduje się na kupno mieszkań na wynajem. To bardzo atrakcyjna propozycja przeznaczona dla osób, którym zależy na zyskownych, bezpiecznych, przyszłościowych metodach lokowania pieniędzy.

Na mieszkaniu zarobisz podwójnie

Mieszkanie na wynajem pozwala na podwójny zarobek. Przede wszystkim można zarabiać na regularnym pobieraniu od lokatorów opłaty za wynajem. Jej wysokość w zależności od lokalizacji i metrażu nieruchomości to od około 1000 do nawet ponad 4000 złotych miesięcznie.

Na mieszkaniu możemy zarobić również wtedy, gdy zdecydujemy się na jego późniejszą odsprzedaż. Ceny nieruchomości stale idą w górę, dlatego już po paru latach od zakupu możemy zyskać więcej niż włożyliśmy w zakup.

Gdzie zyski są najwyższe?

Zyski związane z mieszkaniem na wynajem wynikają przede wszystkim z typu wynajmu, z lokalizacji, a także ze specyfiki danego lokalu, którego jesteśmy właścicielami.

Najwięcej można zarobić na wynajmie turystycznym, chociaż jest on też bardziej ryzykowny i generuje większe koszty.

Na wysokie zyski mogą liczyć też posiadacze nieruchomości w centrach dużych miast i w miejscowościach wypoczynkowych. Jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe Lublin jest jednym z wielu miast, które chętnie wybierane jest przez inwestorów – z dostępnymi obecnie ofertami możemy zapoznać się on-line.

Warto też zaznaczyć, że zarobek jest lepszy na mieszkaniach o mniejszym metrażu.

Ile można zyskać na mieszkaniu na wynajem?

Na wynajmie mieszkania można zarobić więcej niż na lokatach bankowych. Po odjęciu wszystkich kosztów zysk na czysto to nawet około 3-5 proc. na rok, zatem to bardzo atrakcyjna propozycja dla inwestorów.

Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że zyski z posiadania mieszkania nie są gwarantowane – zdarza się, że lokatorzy nie płacą w terminie, demolują mieszkanie, wynoszą z niego kosztowne wyposażenie, wobec tego wtedy, gdy zamierzamy zdecydować się na wynajem, musimy liczyć się z takim niebezpieczeństwem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here