Jeśli mamy własną stronę internetową i niestety, ale nie ma na niej zbyt dużego ruchu to, co mamy zrobić? Konieczne będzie pozycjonowanie strony i to wykonane przez kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna. Do wyboru mamy osoby prywatne, jaki duże firmy, które się tym zajmują. Z osobami prywatnymi jest o tyle gorzej, że możemy mieć problem ze skutecznością. Pozycjonowanie to nie jest proces, który daje efekty na drugi dzień.

Trzeba będzie czekać kilka miesięcy żeby zaczęło się coś dziać. Zakładając, że źle wybraliśmy kogoś do pozycjonowania to może się okazać, że niestety, ale straciliśmy tylko czas. Trzeba będzie szukać kogoś bardziej profesjonalnego i wtedy mamy gwarancje jakości usług albo nic nie płacimy. Bardzo często firmy właśnie w ten sposób działają, że my płacimy, ale dopiero za efekty. To dobre rozwiązanie i nie ponosimy żadnego ryzyka, a zatem trzeba będzie na kogoś takiego postawić. Często takie rozwiązanie jest droższe od abonamentu, ale mamy, chociaż gwarancje i trzeba na to postawić. Koszty pozycjonowania zależne są od wielu czynników.

Pierwsze to czy mamy już przygotowaną stronę czy jest potrzebna jest optymalizacja. Większość stron właśnie musi być poprawiona, bo zawiera wiele błędów, które dyskwalifikują ją do pozycjonowania. Firma, która ma dla nas ofertę sprawdzi to i naprawi. Teraz pozostaje nam wybranie słów kluczowych. Czy nasza strona ma być pozycjonowana na jedno, dwa czy dziesięć słów kluczowych? Im więcej tym droższe będzie pozycjonowanie, ale z drugiej strony będziemy o wiele lepiej widoczni w wyszukiwarce internetowej. Do pozycjonowania konieczne będzie dodawanie opisów do katalogów, tekstów na strony. Te teksty trzeba będzie zamówić, zajmuje się tym już firma, bo my przecież nie znamy się na tym.

Co jeszcze?

Trzeba przygotować zaplecza, potrzebne są linki zwrotne. To wszystko sporo kosztuje, bo żeby to wykonać konieczne będzie spędzenie przy komputerze sporej ilości czasu. Ogólnie przyjmuje się tak, że na miesiąc trzeba będzie się liczyć z kosztami kilkuset złotych. Czy to dużo? Na początku wydaje się, że tak, ale jeśli mamy własny sklep internetowy i dzięki pozycjonowaniu mamy o wiele większy ruch to sami dojdziemy do tego, że się opłacało.

Trzeba ponieść koszty żeby później były z tego efekty. Nawet największe firmy właśnie tak robią, dlatego my, jeśli mamy strony internetowe to tym bardziej trzeba będzie zadziałać. Musimy mieć świadomość tego, że bez pozycjonowania nie uda nam się być bardzo wysoko w wyszukiwarce, a to dla naszej strony może oznaczać porażkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułKatalogowanie stron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here