Jakich funkcji poszukiwać w smartfonie idealnym do domowego użytku?

Czy istnieje w ogóle smartfon idealny? To wszystko, rzecz jasna, zależy od tego, jakie kryteria postawi sobie użytkownik jako najbardziej istotne dla niego samego. Zupełnie inny powinien być doskonały smartfon służbowy, a inny – dla nastolatka. Jest jednak pewien zestaw cech, które są uniwersalne dla wszystkich, którzy poszukują sprzętu idealnego do użytku prywatnego.

Możliwość robienia świetnych zdjęć

Nie ma większego znaczenia, jaki jest twój cel, kiedy robisz zdjęcia swoim smartfonem. Niektóre osoby używają aparatu w swoim SM-G975FCKGXEO tylko po to, aby od czasu do czasu sfotografować jakiś dokument czy część samochodową, aby wiedzieć, jakiej poszukiwać w sklepie. Inni bardzo chętnie dokumentują wszystko, co się dzieje wokół nich, i wysyłają swoje zdjęcia rodzinie i przyjaciołom przez komunikatory. Jeszcze inni kochają robić sobie artystyczne fotki i wrzucać je do mediów społecznościowych. Bez względu na przeznaczenie zdjęć dobrze jest mieć w swoim telefonie obiektywy, które dostosują ilość obecnego w otoczeniu światła czy wyostrzą fotografię tak, by wyglądała dobrze bez względu na warunki, w których jest robiona. To ważne – w końcu nie każdy jest mistrzem fotografii, za to nikt nie lubi oglądać zdjęć złej jakości.

Magazyn prywatnych plików dzięki dużej pamięci

Wygodnie jest mieć w swoim smartfonie wszystko, co lubimy, i do czego chcemy wracać w różnych chwilach. Wielu użytkowników używa smartfona do słuchania ulubionych playlist. Niektórzy oglądają na nich filmy lub seriale w czasie jazdy autobusem czy pociągiem. Zdecydowana większość gromadzi na swoim dysku duże ilości fotografii, robionych w najciekawszych momentach życia. Do tego potrzebna jest wystarczająca ilość pamięci w SM-G975FCKGXEO. Gdy jest jej odpowiednio dużo, można gromadzić, wykorzystując ceramiczny czarny Samsung Galaxy S10+ 512 GB, wszystko, na co ma się ochotę, bez konieczności rezygnacji z części ulubionych materiałów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Gdy ma się w swoim telefonie tak dużo prywatnych zdjęć, filmów, muzyki, a czasem i dokumentów zawierających poufne dane, należy ograniczyć osobom niepowołanym dostęp do swojego sprzętu. Ważne jest więc zabezpieczenie, które uniemożliwi innym osobom włączenie telefonu i przeglądanie jego zawartości. Kilkucyfrowe kody niespecjalnie sprawdzają się w telefonach starszej generacji – wymagały zapamiętywania ciągu cyfr i były łatwe do odgadnięcia przez postronnych. Dlatego w nowych modelach, takich jak SM-G975FCKGXEO, wprowadzono czytniki linii papilarnych i skanery twarzy. Dzięki odczytowi linii papilarnych możliwe jest logowanie się do różnych aplikacji przez dotknięcie palcem, a przy odblokowywaniu dostępu do urządzenia mobilnego przydaje się skanowanie kształtu twarzy. To bardzo skuteczne zabezpieczenie – dzięki niemu tylko faktyczny właściciel może odblokować ceramiczny czarny Samsung Galaxy S10+ 512 GB!

Duży, wygodny ekran

Drobiazgiem, który będzie znacząco podnosił komfort użytkowania smartfona prywatnego, będzie duży ekran o sporej rozdzielczości. Zdjęcia będą się na nim prezentowały nadzwyczaj dobrze. Umożliwia to operowanie klawiaturą ekranową i surfowanie po sieci w wygodny sposób. Niektóre nowoczesne modele smartfonów posiadają możliwość współdzielenia ekranu pomiędzy dwie, a nawet cztery aplikacje jednocześnie. Do tego jednak potrzebna jest duża przekątna – warto zatem to kryterium również wziąć pod uwagę przy kupnie nowego smartfona!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here