ubrania, zakupy internetowe

Zakupy w Internecie, są obecne w świadomości konsumentów już od długiego czasu. Z biegiem czasu cieszą się coraz to większą popularnością. Badania prowadzone, przez niezależne instytucje pokazują, że około 60% klientów robi zakupy w polskich sklepach internetowych. To ponad połowa społeczeństwa.

Dotyczy to również osób w starszym wieku. Dzięki płatnościom gotówkowym nie obawiają się pokonywania szeregu czynności, koniecznych do sfinalizowania transakcji elektronicznych. W tym miejscu można zadać sobie pytanie co Polacy kupują w sklepach internetowych – dzięki takim platformom jak Grandnode ? Jednym zdaniem, można by powiedzieć, że wszystko. Wyposażenie domu, specjalistyczne produkty dla przemysłu, książki, samochody, meble, suplementy diety i wiele, wiele innych. Są jednak branże i produkty cieszące się większym zainteresowaniem niż inne.

Ubrania

Kiedy platformy cyfrowe, zajmujące się handlem elektronicznym, wchodziły na rynek polski, ubrania były jednym z pierwszych produktów sprzedawanych na allegro czy też w wyspecjalizowanych sklepach internetowych. Do dziś bardzo chętnie kupujemy bluzki, spodnie, koszulki czy nawet bieliznę, właśnie w Internecie. Mimo, że ubrania wymagają przymiarki, to i tak nie stanowi, to żadnej przeszkody. Sprzedający wykonują do każdego produktu rzetelny opis informujący na temat każdego rozmiaru. Często można znaleźć tabele rozmiarów informujące o tym jakie są realne wymiary danego ubrania. Gdyby jednak okazało się, że wybrana przez nas koszulka czy spodnie nie pasują, mamy możliwość zwrócić ją do sklepu korzystając z prawa do zwrotu. W zależności od sklepu, zwrotu można dokonać na koszt sprzedającego lub na nasz własny koszt.

Elektronika

Telewizory, komputery, sprzęty AGD to kolejny rodzaj asortymentu, który jest chętnie nabywany za pośrednictwem Internetu. Nosząc się z zakupem jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego pierwszą rzeczą jaką wykonujemy to rozeznanie w Internecie. Wyszukujemy konkretne sprzęty, czytamy opinie użytkowników, aby przekonać się czy dany sprzęt jest dla nas odpowiedni. W przypadku sprzętów o większych gabarytach klienci udają się do sklepów stacjonarnych, żeby na własne oczy przekonać się jak wygląda poszukiwany przez nich sprzęt. Jednakże mniejsze sprzęty elektroniczne raczej zamawiane są bez konieczności wizyty w sklepie. Głośniczki, klawiatury, smart bandy, słuchawki czy inne tego typu produkty, zamawiane są często za pośrednictwem Internetu. Sprzęt elektroniczny to jeden z najbardziej pożądanych trendów zakupowych wśród klientów.

Buty

Buty wbrew pozorom, również cieszą się bardzo dużym popytem. Klientkom nie przeszkadza fakt, że buta zobaczą dopiero jak dotrze. Podobnie jak w przypadku ubrań, buty są zazwyczaj bardzo dobrze opisane. Znając długość wkładki można bez problemu dobrać odpowiedni rozmiar buta. W Internecie jest również możliwość wirtualnego pomiaru stopy, dzięki czemu z bardzo wysokim prawdopodobieństwem określimy nie tylko długość stopy, ale również tzw. tęgość. To bardzo ułatwienie dobranie odpowiedniego fasonu. Panie posiadające wysokie podbicie nie kupią każdego rodzaju buta. Musi on być bowiem odpowiednio wyprofilowany. Kiedy nie ma możliwości przymiarki, usługa pomiaru stopy jest bardzo przydatna. Podobnie jak w przypadku elektroniki, największe marki w branży obuwniczej posiada swoje sklepy internetowe. Konsumenci mogą skorzystać z ich usług w formie stacjonarnej a także wirtualnej.

Zakupy żywnościowe

Największym jednak hitem ostatnich miesięcy wśród zakupów online, okazują się zakupy spożywcze. Kilka sieci spożywczych wprowadziło działalność dostarczania klientom zakupów, które klienci zamawiają za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Są to produkty pierwszej potrzeby jak warzywa, owoce, suchy prowiant czy chemia domowa. Jest to duże ułatwienie oraz ukłon w stronę osób schorowanych oraz inwalidów. Nie musza już pokonywać wielu przeszkód, by wykonać podstawowe zakupy. Z takiej możliwości korzystają chętnie również osoby ceniące sobie wygodę. Mogą zamówić zakupy, ciesząc się dniem wolnym, bez tracenia czasu na stanie w kolejkach w hipermarkecie. Dobrym przykładem są również mini sieci kurierskie dostarczające zakupów do klientów z dyskontów. Z pewnością można liczyć na dalszy rozwój i udoskonalenie tego rodzaju usług.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here