Co ma wpływ na cenę bramy garażowej segmentowej?

Wśród bram garażowych najbardziej popularne są bramy segmentowe, które doskonale sprawdzają się w garażach, które są składową budynku mieszkalnego, tworząc jedną bryłę. Oczywiście wybór i rozbieżność cen jest tutaj znaczna. Jednak jak na wszystkich produktach, które użytkujemy przez wiele lat również na bramach garażowych nie warto oszczędzać. Brama kupiona w supermarkecie niekoniecznie będzie dobrym wyborem. Może mieć bowiem znacznie krótszy okres gwarancji niż droższa brama kupiona od producenta, a tym samym krótszy serwis gwarancyjny. Trzeba zwrócić uwagę na jakość sprężyn, a także całkowitą cenę razem z napędem i montażem, gdyż może być wbrew pozorom niekiedy nawet wyższa. Zatem mając do wyboru dłuższy okres gwarancyjny zawsze powinno wybierać się taki produkt, gdyż z reguły jest on znacznie solidniejszy.

Bramy garażowe segmentowe – co składa się na cenę?

Przede wszystkim głównym składnikiem ceny jest wysokość i szerokość bramy, a także materiał z którego została wykonana. Może być to aluminium, stal bądź drewno lub materiał drewnopodobny. Przy wyborze bramy garażowej z napędem istotna jest wysokość nadproża. Jeśli jest wyższe niż standardowe za bramę będzie trzeba dopłacić, a każde kilka centymetrów wysokości może oznaczać kilkaset złotych większy wydatek, co ma związek również z samym napędem, którego siłownik musi być ściśle dopasowany do wymiarów i ciężaru bramy garażowej. Jeśli chodzi o kolorystykę to z reguły do najtańszych bram garażowych należą białe i brązowe modele. Z kolei za inny kolor lub materiał drewnopodobny trzeba dopłacić, jednak trzeba zaznaczyć, że estetyka nie ma swojej ceny, zwłaszcza, że bramę garażową użytkujemy wiele lat zanim decydujemy się na jej wymianę. Oczywiście montując bramę segmentową w bryle należy wybrać taką, która jest dodatkowo ocieplona. Dzięki temu uniknie się sporych strat ciepła i zaoszczędzi na rachunkach za ogrzewanie. Oczywiście zakup bramy z montażem jest tańszy w przypadku garażu wewnątrz bryły domu, gdyż wszystkie materiały i montaż objęte są 8% stawką VAT.

Dodatkowe elementy, które można dokupić do bramy segmentowej

Oczywiście brama garażowa nie musi mieć postać jednolitej struktury bez zdobień. Można zdecydować się np. na przeszklenia ze szprosami, co może komponować się z całym wyglądem elewacji, w której również wykorzystuje się drzwi i okna ze szprosami w tej samej kolorystyce, w której utrzymana jest brama garażowa. Oczywiście takie rozwiązanie sprawdzi się do stylizowanej na retro architektury budynku. Brama może być również wyposażona w klamki i okucia boczne. W nowoczesnych domach można postawić również na klawiaturę cyfrową zamontowaną na ścianie, dzięki której można otworzyć bramę za pomocą kodu. Może ona funkcjonować równolegle z pilotem. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często zapominają kluczy i pilota od garażu. Kolejnym bardzo przydatnym rozwiązaniem, które nie znajduje się w standardzie jest fotokomórka. Zapobiega przypadkowemu opuszczeniu bramy i przydaje się w sytuacji posiadania dzieci, a także zwierząt. Kolejnym elementem za który trzeba będzie zapłacić dodatkowo jest rygiel mocujący, czyli element antywłamaniowy. Dobrze jest rozważyć, które elementy są dla nas niezbędne i będziemy z nich na pewno korzystać. Na takie warto postawić. Cennik bram garażowych zawsze jest orientacyjny i wszystko zależy od dokładnych wymiarów i ustaleń co do dodatkowego wyposażenia.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here