Ubezpieczenia online- co należy wiedzieć przed wykupieniem ubezpieczenia?

W dobie Internetu wiele usług realizowanych jest z wykorzystaniem sieci. Zakupy on-line, są z nami od wielu lat i chyba nikt nie wyobraża sobie, że mogłyby zniknąć. Wręcz przeciwnie, sprzedaż internetowa obejmuje coraz szerszy zakres produktów i usług.

Ubezpieczenie- przez Internet?

Również branża ubezpieczeń nie pozostaje bierna i wykorzystuje Internet jako sposób komunikacji z klientem. I o ile początkowo faktycznie, był to wyłącznie sposób na przekazywanie informacji, potem stworzono także możliwość rozmowy z konsultantem z wykorzystaniem czatu, tak w chwili obecnej, konsument może wybrać dowolne ubezpieczenie i dokonać wszystkich formalności samodzielnie. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu.

Jakie ubezpieczenie przez Internet?

Firmy ubezpieczeniowe oferując swoje usługi w sieci nie ograniczają internautom swojej oferty. Czy to przez Internet czy infolinię, czy w bezpośrednim kontakcie z agentem, nabyć można dowolne ubezpieczenia. Dużą popularnością cieszą się ubezpieczenia OC, które obowiązkowo wykupić musi każdy posiadacz samochodu.

Zanim wykupisz ubezpieczenie on-line

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy i finalizację transakcji warto zwrócić uwagę na szczegóły ubezpieczenia, takie jak wysokość składki czy czas trwania polisy. Firmy wprowadzają na swoich stronach internetowych dedykowane kalkulatory, które pomogą obliczyć wysokość składki, w zależności od wysokości ubezpieczenia. Indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy wystarczy wpisać kwotę ubezpieczenia oraz wiek, a wysokość składki zostanie przeliczona automatycznie przez kalkulator.

Jakie dokumenty przygotować?

Gdy już znamy szczegóły oferty, mamy świadomość ile będzie nas kosztowała składka i w jaki sposób ją zapłacimy, warto sprawdzić dokładnie jakie dokumenty będą potrzebne do wypełnienia polisy. Towarzystwa ubezpieczeniowe przychodzą z pomocą, umieszczając bardzo wyraźne informacje. Zamieszczają na stronach wniosek, a także szczegółowy regulamin przygotowany dla każdej z polis znajdujących się w ofercie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here