Znalezienie sposobu na skuteczną reklamę nie jest łatwe. To, dlatego że możliwości mamy bardzo dużo, a każdy zachwala swoją. Wszystko będzie zależne od tego, czego oczekujemy i jak wygląda nasz budżet. Jeśli mamy dużo pieniędzy to ogłaszamy się w telewizji. Tutaj przeznaczamy już grube miliony na reklamę, ale z drugiej strony dociera ona do milionów osób. Firmy, które produkują suplementy diety właśnie w ten sposób działają.

Wystarczy reklama w telewizji nowego suplementu diety, a w aptece wszyscy o to pytają. Tak to właśnie działa i dlatego trzeba się zastanowić nad tym, jakie rozwiązanie jest dla nas odpowiednie. Dla osób, które mają mniej pieniędzy, ale również chcą dotrzeć do większej grupy osób polecane są reklamy radiowe. Najczęściej są to radia regionalne, a zatem trafiają do tych osób, które są na miejscu, a my prowadzimy sklep w okolicy. Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne i na pewno warto byłoby z niego skorzystać. Oczywiście taka reklama nie trafia w stu procentach do tych osób, które są zainteresowane. Lepszy w takiej sytuacji jest Internet.

Tutaj mamy mnóstwo możliwości, ale co ważne można będzie trafić do osób, które są zainteresowane. Prowadzimy biuro podróży to rozsyła się maile do osób, które na pewno zajrzą i będą chciały wykorzystać okazje na tanią wycieczkę. Możemy to zlecić specjalnej firmie mailingowej, która się, na co dzień tym zajmuje. Wtedy nie jest to spam, ale coś, co jest legalne i dostosowane do konkretnej grupy wiekowej, wykształcenia, zainteresowań czy miejsca zamieszkania. Można brać pod uwagę różne kryteria, które pozwalają na to żeby można było dokładniej dotrzeć do zainteresowanych osób.

Wybór skutecznej reklamy

Można również założyć sobie profil na Facebooku i tam prowadzić fanpage. Wtedy ludzie zainteresowani będą powiadamiani o tym, co się dzieje. W ogóle reklama przez Facebooka trafia do wielu osób. Można w ten sposób zwiększyć swoje możliwości i na pewno na tym zarobimy. Zaletą jest to, że taka reklama jest bardzo tania. Nie da się tego w żaden sposób porównać z reklamą, którą mamy w telewizji.

Warto próbować się reklamować w Internecie, bo od tego wszyscy zaczynają. Jeśli nasza firma się rozwinie i zaczniemy zarabiać bardzo dużo pieniędzy to wtedy można będzie przenieść się do telewizji. Wszystkie etapy zdobywamy powoli, a wtedy będzie z tego sukces. Nie ma, co przesadzać z reklamami, które są bardzo drogie, bo można niepotrzebnie stracić pieniądze, a efektu z tego nie będzie. Może tylko poza tym, że będziemy odnotowywać bardzo duże straty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here