Psychoterapia online

Chyba wszyscy wiemy, jak potrafi pomóc rozmowa z kimś życzliwym, kto stara się nas zrozumieć i pokrzepić słowem. A co, jeśli tym kimś jest osoba, która wie, jak pomagać, bo zajmuje się tym zawodowo i ma doświadczenie? Wtedy korzyści dla psychiki mogą być ogromne. Bo co to jest psychoterapia? Leczenie rozmową właśnie.

Problemy psychologiczne

Skołatane nerwy, rozchwiane emocje, apatia, lęk o przyszłość, zamknięcie w sobie, konflikty w rodzinie, trudności w pracy… Wielu z nas nawet się nie spodziewa, że życie może być lepsze, pełniejsze, normalniejsze po prostu. Na szczęście Polacy coraz bardziej przekonują się, że leczenie psychiki to żaden wstyd. Dzięki terapii możemy m.in. poznać siebie głębiej, lepiej, zrozumieć swoje reakcje, nauczyć się radzić sobie z trudnościami, naprawić relacje z innymi ludźmi.

Psychoterapeuta jest niejako przewodnikiem po zawiłościach naszej psychiki. Są różne rodzaje psychoterapii, a dobór odpowiedniej metody zależy w dużej mierze od rodzaju problemu i efektu, jaki chcemy uzyskać. Terapia może być indywidualna bądź grupowa, trwać kilka sesji bądź kilka lat, wszystko w zależności od potrzeb.

Terapia psychologiczna

Dla pacjenta duże znaczenie ma miejsce, w którym odbywają się spotkania. Zaciszny i przytulny gabinet zwiększa poczucie bezpieczeństwa i nastraja do szczerości. Terapeuta stopniowo zdobywa zaufanie pacjenta, co jest bardzo ważne dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Dla terapii istotna jest właśnie ta bezpośredniość rozmowy.

Co jednak zrobić, gdy fizyczne spotkanie jest np. z takiego czy innego powodu niemożliwe? Z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie, przede wszystkim internet. W dzisiejszych czasach online można się uczyć, pracować, spotykać z przyjaciółmi… i leczyć także. Pacjent siedząc w zaciszu własnego domu, rozmawiając z terapeutą przy pomocy bezpiecznego połączenia, może się poczuć jeszcze bardziej komfortowo niż w gabinecie. W ten sposób można kontynuować terapię stacjonarną lub w ogóle całość leczenia może tak się odbywać. Tak jest również prowadzona psychoterapia online w PsychoCare. Przy trwającej teraz epidemii jest to nieoceniona pomoc, tym bardziej, że liczba potrzebujących może wzrosnąć. Dzięki internetowi odległość kompletnie przestaje mieć znaczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here