poduszka finansowa
Fot. Pexels.com

Poduszka finansowa to element związany z naszymi finansami, który zabezpiecza je w nagłej sytuacji. Dzięki jej posiadaniu nie musimy martwić się o niespodziewane wydatki. Sprawdź czym jest i jak ją stworzyć.

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/czym-jest-poduszka-finansowa/

Czym jest poduszka finansowa?

Jest to element naszych oszczędności, po które możemy sięgnąć w nagłym wypadku. W życiu niczego nie możemy być pewni. Czasami psuje się lodówka, innym razem samochód. Takich sytuacji jest o wiele więcej.

Zabezpieczenie finansowe potocznie nazywane poduszką ma sprawić, że będzie nas stać na ten wydatek i nie będziemy musieli sięgać po chwilówki. Dzięki posiadaniu takiej gotówki na koncie nie musimy się martwić. Dzięki temu możemy spać spokojnie.

Jaką kwotę powinniśmy odłożyć na niespodziewane wydatki?

Nie da się podać jednej kwoty, która byłaby idealna dla każdego. Wiele zależy od naszego stylu życia. Warto posiadać większą rezerwę finansową, która pozwoli nam nie tylko na zakup lodówki czy pralki, ale także na utrzymanie się bez pracy przez kilka miesięcy.

Nie jest to optymistyczna wizja jednak tego typu oszczędności są właśnie na trudne sytuacje. Kwota poduszki zabezpieczającej nasze finanse powinna być w wysokości co najmniej 3 miesięcy naszego życia. Jeśli będziemy czuć się bezpieczniej z oszczędnościami na pół roku czy rok to również dobra sprawa. Najważniejsze, żebyśmy to my odczuwali komfort z jej posiadania.

Jak rozpocząć tworzenie poduszki bezpieczeństwa?

Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć to ustalenie kwoty jaką chcemy przeznaczyć na ten cel. Jednak minimalnie powinna ona pozwolić się nam utrzymać przez co najmniej 3 miesiące bez pracy.

Następnie pomyśl o tym jak możesz uzbierać potrzebną kwotę. Sposobów jest wiele. Warto jednak rozpocząć od zapoznania się z naszym domowym budżetem. Na poduszkę bezpieczeństwa możemy wpłacać wszelkie nadwyżki, które zostaną nam na koniec miesiąca.

Warto także ustalić stałą kwotę, którą będziemy co miesiąc odkładać na ten cel. To jak duża ona będzie zapewne będzie zależało od naszych zarobków oraz od tego jak szybko chcemy uzbierać daną kwotę. Dobrym pomysłem jest stosunkowo szybkie stworzenie takiego finansowego zabezpieczenia dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się wieloma nagłymi sytuacjami.

Zobacz też: http://digiwall.pl/jak-tworzyc-domowy-budzet/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here