Jak wybrać automat na stanowisko spawalnicze?

W dzisiejszej dobie prawie wszystko w przemyśle zostało zrobotyzowane, także stanowiska spawalnicze. To szybkie, wygodne i bezpieczne. Jednakże jak wybrać najlepszy automat? Na co zwrócić uwagę, by zachować maksimum bezpieczeństwa?

Po co wybrać robota?

Zanim odpowiemy na pytanie, w jaki sposób wybrać zrobotyzowane stanowisko spawalnicze, zastanówmy się, czy w ogóle warto. Odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak! To po pierwsze oszczędność czasu, gdyż automat spawalniczy jest w stanie wykonać zadanie o wiele szybciej, niż przydzielony do tego (nawet najlepszy) specjalista. Niestety, człowiek ma swoje ograniczenia, które nadrabia robotyka.

Po drugie, to także ekonomiczne rozwiązanie. Pewnie zastanawiasz się, jakim cudem, skoro na pierwszy rzut oka zrobotyzowane stanowisko spawalnicze wydaje się naprawdę kosztowne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zlecenia wykonywane są szybciej i efektywniej, więc możesz przyjmować kolejnych klientów, co jak najbardziej przekłada się na zyski firmy. Po pewnym czasie zorientujesz się, że ten wydatek jest naprawdę opłacalny.

Czym się kierować przy wyborze zrobotyzowanych stanowisk spawalniczych?

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na automaty naprawdę dobrej jakości, aby zachować maksimum bezpieczeństwa. Jeśli konserwacje będą wykonywane regularnie, nie ma mowy o większych usterkach, jednak sprzęt powinien być bardzo dobrego gatunku, by faktycznie był opłacalny.

Zwróć uwagę na wszystkie detale, takie jak budowa robota, sterowniki, pozycjoner. Niezwykle istotne będą także sensory. Jeśli zdecydujesz się na zakup zrobotyzowanego stanowiska spawalniczego od porządnej firmy, możesz oczywiście liczyć na fachową poradę, ponieważ różni klienci mają różne wymagania i oczekiwania, co producent tego typu sprzętu powinien wziąć pod uwagę.

Precyzja spawu tylko z robotem?

Wybierając sprzęt najlepszej jakości, masz pewność, że zlecenia będą wykonywane niezwykle dokładnie i precyzyjnie, a przecież te cechy najważniejsze są przy procesie spawania. Wydawać by się mogło, że tylko człowiek może wykonać tego typu zlecenia z dbałością o najmniejsze detale, jednak automaty w różnych testach wypadają o niebo lepiej.

Oszczędność czasu, pieniędzy, precyzja wykonania – to właśnie przyszłość przemysłu, którą można osiągnąć dzięki najnowszej technologii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here