działalność gospodarcza
Fot. Pexels.com

Jednoosobowa działalność gospodarcza nie jest dla wszystkich. Prowadzenie własnej firmy wymaga wielu poświęceń oraz ciężkiej pracy. Jeśli nie przytłacza Cię ta informacja, a ponadto masz pomysł, który uważasz, że się sprawdzi to warto rozważyć założenie własnego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/zalozenie-dzialalnosci-gospodarczej-co-warto-wiedziec/

Zalety jednoosobowej działalności gospodarczej

Jednym z największych plusów takiej działalności jest stosunkowo niewielka biurokracja, która wynika z prowadzenia firmy. Zmniejszenie liczby dokumentów zauważymy już podczas rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej. Składanych oświadczeń jest mniej niż w przypadku innego rodzaju firm. Ponadto rejestracji można dokonać drogą internetową.

Kolejnym ważnym aspektem jest brak kapitału początkowego. Aby założyć taką działalność nie trzeba mieć odłożonej kwoty na start. Z finansami wiąże się jeszcze jeden pozytywny aspekt, jest nim samodzielny wybór opodatkowania jednoosobowej działalności gospodarczej. Dodatkowo nie jest wymagane prowadzenie pełnej księgowości.

W takim rozwiązaniu można dostrzec także wiele pozytywnych aspektów związanych z samopoczuciem i chęcią do pracy. Decydując się na taką formę przedsiębiorczości możemy być pewni, że każdy dzień będzie inny i wyjątkowy. Ważne jest także satysfakcja wynikająca z samej pracy na własny rachunek.

Wady prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej

Do największych wad pracy na własny rachunek możemy zaliczyć:

  • samodzielne odprowadzanie składek ZUS,
  • brak stałej kwoty otrzymywanego wynagrodzenia,
  • ponoszenie odpowiedzialności prywatnej za zobowiązania działalności gospodarczej,
  • odpowiedzialność za każdy element prowadzenia firmy.

 

Z każdym rokiem wzrasta liczba osób, które zakładają jednoosobową działalność gospodarczą. Pozwala to na uzyskanie niezależności, często także sporej gotówki. Między innymi te czynniki wpływają na zadowolenie z podjęcia takiej decyzji. Warto rozważyć wszelkie plusy i minusy wynikające z tego i na tym oprzeć swoją decyzję o otwarciu własnej działalności lub pozostaniu na etacie.

Zobacz też: http://digiwall.pl/laptop-dla-gracza-jaki-okaze-sie-najlepszy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here